<Hlavní stránka>


Jak bezpečně očkovat?

citace z knihy Petera Tuhárského: Vitamín C a megaskorbická liečba – zabudnutý poklad - Kapitola V. Základné námety pre konvenčnú prax - (sekce Očkovanie)

Očkovanie

Ku každému očkovaniu by sa malo prikročiť až po dôkladnom zvážení očakávaných prínosov a rizík. Ak sa človek rozhodne očkovať, mal by podľa Clemetsona podstatne zvýšiť každodenný prísun vitamínu C aspoň počas týždňa pred a 3 týždňov po očkovaní.

Násilné očkovanie

V súvislosti s mediálnou „pandémiou“ „prasacej“ chrípky A/H1N1, a možnosťou použitia vakcín s podozrivými experimentálnymi adjuvans, prof. Blaylock navrhol núdzový postup, ktorý by mal znížiť riziko autoimúnnych reakcií na vynútené očkovanie, ktoré sa našťastie nekonalo, no ťažko predvídať, kedy prevládnu totalitné maniere v zdravotníctve. Postup prof. Blaylocka predstavuje len rámcový námet pre ďalšie úvahy a úpravy:

 1. Hneď po injekcii priložiť studený obklad, a chladiť miesto vpichu tak často ako je možné aspoň po nasledovné 2 dni. Ak nastane horúčka, podráždenosť, únava apod, pokračovať v chladení až do ich skončenia.

 2. Užívať krabí olej ako živočíšny zdroj omega-3 mastných kyselín.

 3. Kurkumín, kvercetín, kyselina ferulová a kyselina elagová. Každá zložka 500mg 3× denne. Kurkumín a kvercetín sa na konzumáciu pripravujú tak, že sa spolu rozmiešajú v polievkovej lyžici extra panenského olivového oleja.

 4. Vitamín E v prírodnej forme, 400IU denne (s vysokým obsahom gama).

 5. Vitamín C 1g 4× denne.

 6. Astaxantín 4mg denne.

 7. Zinok 20mg denne po dobu týždňa, potom 5mg denne.

 8. Vyhýbať sa imunostimulačným látkam, ako sú extrakty z húb, srvátkové bielkoviny, s výnimkou betaglukánu, ktorý znižuje zápal a mikrogliovú aktiváciu a má znížené riziko zhoršovania autoimunity, pričom zvyšuje antivírusovú a bunkovú imunitu.

 9. Multivitamín bez železa, denne.

 10. Horčík vo forme citrátu alebo jablčnanu (malate): 2 kapsule po 500mg horčíka 3× denne.

 11. Vitamín D3 po očkovaní: a. Deti 5000IU denne po 2 týždne, potom 2000IU denne b. Dospelí 20 000IU denne po 2 týždne, potom 10 000IU denne

 12. Citrát vápnika: dospelí 500-1000mg, deti do 12r 250mg denne.

 13. Vyhýbať sa morskej strave obsahujúcej ortuť.

 14. Vyhýbať sa omega-6 olejom (repkový, slnečnicový, sójový, arašidový, kukuričný, svetlicový).

 15. Rozmixovať petržlen a zeler a vypiť toho štvrť litra denne.

 16. Jatoba čajový extrakt (20 kvapiek do šálky čaju) deň pred očkovaním a 2× denne po očkovaní.

Samozrejme, radšej zabrániť nedobrovoľnému očkovaniu, než naprávať jeho dôsledky. Postup uvádzam aj preto, že jeho zjavným cieľom je stabilizovať imunitu a znížiť chronické zápalové reakcie, takže môže byť inšpiráciou aj pre iné situácie, kde treba dosiahnuť rovnaký cieľ.

TOPlist